Pomysł Na Biznes: Wywiad z Justyną - specem od MIAUketingu w firmie myKotty

1 drapaki ekologiczne dla kota poduszki polska marka gdzie kupić zabawki gadżety dla kota dla kociarzy poduszki naturalne wypełnienie dla kotów butelki miski mykotty cena opinia

Aloha chłopcy i dziewczęta!

Justyna Szabłowska to kobieta, której w domu zwierzęta towarzyszyły od zawsze. Pochodzi i mieszka w Warszawie, a swoją przygodę ze "zwierzęcym biznesem" rozpoczęła, zakładając swój mały sklep internetowy z produktami dla kotów. Zawodowo mówi, że jest specem od MIAUketingu w firmie myKotty, której właścicielką jest Marta Pietrusiak z Poznania. Prywatnie — właścicielka dwóch kotek - Kici i Bezy. Dziś opowie nieco więcej o tym, co robi na co dzień, dlaczego dbanie o rozrywkę swoich zwierząt jest takie ważne i jak to właściwie jest prowadzić biznes, w którym docelowi klienci nie mogą wypowiedzieć się o jakości produktów?!

Zacznijmy od początku. Postanowiłaś prowadzić sklep internetowy z nietypowymi produktami dla kotów i ich właścicieli. Można było u Ciebie kupić m.in. wino dla psów i kotów. Skąd ten pomysł? Trunki to raczej ostatnie, o czym pomyślałabym, robiąc zakupy dla moich zwierzaków.

Pomysł pojawił się nagle w zasadzie tak samo, jak koty w moim życiu. Moja pierwsza kota Kici stała się inspiracja do stworzenia tego wszystkie co robię do tej pory. Przez wiele lat jeździłam po Azji — spędziłam trochę czasu w Bangkoku, Tokio, Szanghaju. Zaczęłam poszukiwać różnych ciekawych produktów o dobrej jakości dla kotów. Poszukiwania prowadziłam nie tylko w Polsce, przeglądałam oferty również w USA oraz Azji. Znam ten rynek, śledziłam co się na nim dzieje, wiedziałam czego mogę się spodziewać. Trafiłam na producenta kociego wina Apollo Peak. Bardzo trudno było nawiązać z nim kontakt. Nie odpuszczałam i pisałam maile i wiadomości na FB. W końcu odpowiedzieli. Udało nam się nawiązać współpracę, ściągnęłam ich asortyment do Polski. To firma, która w 2015 roku zaczęła produkować napoje dla zwierzaków. Mieli piwa, szampany, wina dla psów i kotów. Niedługo potem ich asortyment pojawił się w moim sklepie.
5 prezent dla kota dla właściciela kota wino szampan dla kota drapak miska eko friendly zabawki dla kota bez chemicznych dodatków i syntetycznych materiałów wyprawka dla małego kota co kupić


Twoja przygoda ze sklepem przerodziła się w prowadzenie marketingu nieco większej firmy z gadżetami dla kotów. Jak poznałaś markę myKotty i jak doszło do tego, że zostałaś ich PR Managerem?

Pomimo dużego zainteresowania oferowanymi produktami, musiałam zrezygnować ze względu na duże europejskie obostrzenia dotyczące produkcji. Znajomość rynku zwłaszcza tego kociego pozwoliła mi na nowe znajomości. Wtedy dowiedziałam się, że myKotty poszukuje przeKota od miauketingu. Nie czekałam ani minuty. Zadzwoniłam do nich, mówiąc, że mogą przestać szukać. Moje propozycje, uwagi oraz nowoczesne podejście do branży bardzo się spodobało i od razu rozpoczęliśmy współpracę.
4 jaki drapak jaka poduszka jakie legowisko dla kota gdzie kupić wygodne tanie legowisko naturalne eko dla kota


Na co dzień zajmujesz się marketingiem, kontaktem z klientami i mediami. Z tego, co wiem, prowadzisz również social media i jesteś odpowiedzialna za współprace z influencerami. Co jest trudnego w Twojej pracy?


Przekonanie ludzi, że kot również zasługuje na eleganckie i wygodne akcesoria. Staramy się przełamać stereotyp o „złośliwych” kotach oraz „szalonych” właścicielach kotów. Wiele razy zadano mi pytanie o ilość kotów w domu. Dając mi do zrozumienia, że penie jestem szaloną kocią matką. A ja po prostu uwielbiam koty, ich indywidualizm, odmienność charakterów, delikatność, uczuciowość, elegancję i dostojność. Na ich miłość trzeba zasłużyć.
3 drapaki z tektury falistej dla kotów gdzie kupić zabawki drapaki poduszki miski wysokiej jakości dla kotów dodatki dla kociarzy torba gadżety prezent dla kota dla kociarza mykotty opinie ceny


A z czego czerpiesz totalną satysfakcję i co sprawia, że kochasz to, co robisz?

Chyba jak w każdej pracy. Możliwość współpracy z ludźmi pełnymi pasji i tymi, którzy lubią to, co robią.

To teraz kilka słów o samych produktach marki myKotty. Oferujecie m.in. drapaki, poduszki, zabawki dla kotów — czemu tak ważne jest, aby zadbać o rozrywkę swoich zwierzaków? Jaka jest główna filozofia marki?

myKotty to coś więcej niż tylko marka. Wierzymy, że meble dla kotów mogą być piękne, nowoczesne i pasować do modnego wnętrza, a jednocześnie być funkcjonalne i zapewniać niezapomniane wrażenia Twojemu kotu.
6 prezent dla kota dla właściciela kota wino szampan dla kota drapak miska eko friendly zabawki dla kota bez chemicznych dodatków i syntetycznych materiałów wyprawka dla małego kota co kupić


Jakie produkty polecasz więc osobie, która właśnie ma swojego pierwszego kota i chce mu zapewnić wszelkie wygody i atrakcje w zaciszu domowym?

Podstawowa wyprawka to na pewno odpowiedni drapak, legowisko, miska i kuweta. O te akcesoria trzeba zadbać na początku. Ja jestem zwolenniczka dopasowania wszystkich akcesoriów do upodobań kota. Czyli gdzie lubi spać, jak lubi drapać, co i jak je? Nasza oferta jest dopasowana dla różnych kotów, zwłaszcza legowiska. Niektórym bardziej odpowiada wyciągnięcie się na poduszce PADI. Inne koty lubią zwijać się w kłębuszek, wtedy odpowiednim legowiskiem będzie legowisko EMI. Legowisko OTI daje możliwość wtulenia się w mięciutką poduszkę na stelażu podobnym do hamaka. Z drapakami jest łatwiej, bo wszystkie koty kochają karton... Wybierając mniejszy mobilny drapak jak TOBI, możemy postawić go w każdym miejscu.
7 jaki drapak jaka poduszka jakie legowisko dla kota gdzie kupić wygodne tanie legowisko naturalne eko dla kota


Przed naszymi wywiadem wspomniałaś, że jesteś odpowiedzialna za udział waszej firmy w najważniejszych imprezach na Polskim rynku zoologicznym. Jestem ciekawa, ile jest w Polsce takich imprez i czy są to targi dla klientów, czy może eventy pozwalające nawiązywać współprace między firmami?

Jest ich coraz więcej, targi pojawiają się we wszystkich większych miastach. Wielokrotnie nawiązywałam nowe znajomości i współpracę na takich imprezach. W tej chwili w związku z pandemią wszystkie spotkania wstrzymano, ale mam nadzieję, że niebawem do tego wrócę.

A jak wygląda taki rynek zoologiczny w Europie i USA? Na jakie zagraniczne eventy chcielibyście pojechać?

Liczę, że pandemia skończy się szybko i wrócimy do normalności. Tego typu eventy dla psiarzy i kociarzy są bardzo popularne w USA i UK. Jedne z najciekawszych targów zoologicznych odbywają się w Norymberdze.

Kociarze to duża grupa ludzi, którzy bez zwierzaków nie wyobrażają sobie życia. Ty także jesteś kociarą, bo posiadasz prywatnie dwie kotki — Kicię i Bezę. Opowiesz więcej o nich?

To wyjątkowe zwierzaki, które kompletnie zmieniły moje życie. Nie wyobrażam sobie mojego domu bez nich. Pomimo tej samej rasy, są zupełnie inne. Kici jest raczej spokojnym i powolnym kotem. Lubi spokój i jest typem przytulaka. Beza to mały diabeł. Wszędzie jej pełno, jest bardzo ciekawska. Ciągle biega i na coś wpada, jest bardzo aktywna. Raczej nie w głowie jej czułości.

Oferta myKotty obejmuje nie tylko zwierzaki, ale również ich miłośników. Mówię tutaj m.in. o torbach. Przedstawisz krótko również tą bardziej ludzką ofertę?

W tym roku oferta produktowa została rozszerzona o gadżety (m.in. torby, butelki, skarpety) dla opiekunów kotów oraz fanów naszej marki. myKotty pracuje obecnie nad wdrożeniem dwóch zaawansowanych technologicznie produktów, które będą służyć do monitorowania zdrowia kotów, czyli inteligentną kuwetę z dedykowaną aplikacją oraz automatyczny podajnik karmy.
2 gdzie kupić tekturowy drapak dla kota jaki drapak dla kota najlepszy eko zabawki dla zwierząt dla kota mykotty opinie ceny gdzie kupić


Mówiąc o Waszych produktach, nie można nie wspomnieć o ich wyglądzie. Krótko mówiąc — drapaki z Waszej oferty, a także pozostałe produkty dla kotów są niezwykle designerskie i odbiegają od kolorowych, plastikowych zabawek, które w pięknie zaprojektowanych wnętrzach nowoczesnych domów nie prezentują się zbyt ładnie... Czy celem marki jest właśnie łączenie stylowego wyglądu z zadowoleniem zwierzaków?

Kochamy piękny, przejrzysty i unikatowy design i to charakteryzuje produkty myKotty. W dodatku sami jesteśmy właścicielami kotów i znamy niemal wszystkie kocie zwyczaje i potrzeby, dlatego nasze produkty w pierwszej kolejności muszą być funkcjonalne.

Ok, to teraz zatrzymamy się na temacie zadowolenia zwierzaków. Jak to jest prowadzić firmę, w której główni odbiorcy waszych produktów nie mogą wypowiedzieć się o plusach i minusach oferty? Zastanawialiście się na tym?

Niestety zwierzaki nie mogą się wypowiedzieć, ale za to ich właściciele często kontaktują się z nami po zakupach. Najczęściej wysyłają zdjęcia zachwyconych futerek...

Czy Twoje kotki testują zatem próbki nowych projektów, które jeszcze nie pojawiły się w ofercie?

Tak, zanim wprowadzimy nowe produkty, sprawdzamy ich skuteczność na wszystkich kotach członków zespołu.

9  gdzie kupić tekturowy drapak dla kota jaki drapak dla kota najlepszy eko zabawki dla zwierząt dla kota mykotty opinie ceny gdzie kupić

myKotty nie ma sklepów stacjonarnych i z tego, co wiem, nie planujecie ich uruchamiać. Działacie w sieci i nie ograniczacie się jedynie do polskiego rynku. Kociarze mieszkający, w jakich krajach mogą więc sprawić swoim kotom produkty z Waszej oferty?

Oczywiście, nasze drapaki można spotkać w całej Europie, ale równie w Azji. W tym roku nasze drapaki mogą już zakupić również Amerykanie...
10 drapaki ekologiczne dla kota poduszki polska marka gdzie kupić zabawki gadżety dla kota dla kociarzy poduszki naturalne wypełnienie dla kotów butelki miski mykotty cena opinia

W obecnie panującej sytuacji — mówię tu o koronawirusie — jakie problemy w prowadzeniu marki myKotty napotykacie? Czy mając firmę mocno zdigitalizowaną i stawiającą na rynek online odczuwacie mniej problemów niż sklepy stacjonarne?

Przeciwnie, klienci obecnie dużo bardziej chwalą sobie zakupy online. Są bezpieczniejsze i wygodne. Jedyną niedogodnością może być wydłużony okres dostawy w związku z dużym obciążeniem firm kurierskich.

Jak duża jest konkurencja w Waszej branży?

Byliśmy jedną pierwszych firm na świecie, które zapoczątkowały produkcję drapaków poziomych z tektury falistej, które wciąż cieszą się ogromną popularnością. Naszym atutem jest technologia produkcji, która umożliwia obróbkę tektury w taki sposób, że jej krawędzie stają się miękkie jak przyjemna w dotyku welurowa tkanina, kolejną przewagą nad konkurencją jest stosowanie ekologicznych materiałów.
11 wyprawka dla małego kotka co trzeba kupić kotu prezent dla kota zabawki eko drapak co musi mieć kot jakie legowisko zabawki dla kota mykotty opinia ceny


Ekologia jest dla Was bardzo ważna — co myKotty robi, aby mimo produkcji wielu produktów nie stwarzać dodatkowego obciążenia dla naszej planety?

Podążamy za ekotrendami. Nasze drapaki wykonane są z tektury, a legowiska obszyte bawełnianymi tkaninami bez syntetycznych domieszek. Zwracamy też uwagę na jakość materiałów, wybierając te, pochodzące od polskich dostawców, co odróżnia nas od azjatyckich, tańszych odpowiedników.

Wdrażacie również kilka rozwiązań technologicznych do swojej oferty. Czy prace nad tymi produktami nadal trwają? Kiedy będziemy mogli zobaczyć efekty?

Pracujemy obecnie nad wdrożeniem dwóch zaawansowanych technologicznie produktów, które będą służyć do monitorowania zdrowia kotów, czyli inteligentną kuwetę z dedykowaną aplikacją oraz automatyczny podajnik karmy. – Oba projekty pozyskały dofinansowanie z funduszy europejskich oraz wsparte środkami trzech prywatnych inwestorów. Oficjalną premierę nowej oferty produktowej myKotty planujemy w połowie tego roku.

Jako osoba związana z marketingiem, czy zdradzisz swoje trzy najważniejsze zasady, którymi kierujesz się, prowadząc biznes?

Trzeba dobrze znać branżę, w której się pracuje być kreatywnym oraz zawziętym, nie poddawać się, pomimo że nie jest łatwo.
12 wyprawka dla małego kotka co trzeba kupić kotu prezent dla kota zabawki eko drapak co musi mieć kot jakie legowisko zabawki dla kota mykotty opinia ceny


A czego kompletnie odradzasz swoim kolegom po fachu? Jakie działania marketingowe są denerwujące i nie należy ich stosować, reprezentując biznes w sieci?

Kopiowania innych, każdy powinien mieć swoją własną drogę i pomysł na siebie i swoją markę. Jeżeli ktoś nie jest naturalny, w tym, co robi, albo nie lubi tego, co robi. Biznes ani kolejna posada będzie raczej bez sukcesów.

Na koniec, czego można życzyć zarówno Tobie prywatnie, jak i firmie myKotty? Czy zarówno Ty, jak i marka macie jakieś ważne cele na ten rok lub przyszłe miesiące?

W tym roku wprowadzamy nowoczesne innowacje technologiczne. Premiera niebawem, o czym na pewno wszyscy się dowiedzą. W tym roku weszliśmy również na rynek USA. Mamy nadzieję, że Amerykanie pokochają nasze produkty jak Europejczycy.
8 drapaki z tektury falistej dla kotów gdzie kupić zabawki drapaki poduszki miski wysokiej jakości dla kotów dodatki dla kociarzy torba gadżety prezent dla kota dla kociarza mykotty opinie ceny


13 mykotty cena opinie poduszki miski dla kotów torby butelki nosidła gdzie kupić wyprawkę polskie marki produkty dla kota zabawki ceny wysoka jakość eko materiały tekturowe drapaki z tektury

3 Comments

  1. Świetny wpis, chętnie skorzystam z oferty dla swoich kotków :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak w końcu będę miała swojego kota to będę wiedziała, gdzie szukać.

    OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że tu jesteś! Będzie mi miło jeśli zostawisz po sobie ślad!
--------------------------------------------------------------------------------------------
⚠️KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE BĘDĄ AKCEPTOWANE!⚠️