Pomysł Na Biznes: Konsultant Ślubny - wywiad z Basią Tomczak założycielką Pretty Little Weddings

1 Pretty Little Wedding wywiad jak wygląda praca konsultanta ślubnego wywiad z Basią Tomczak planner dla panny młodej prezent najlepszy konsultant ślubny opinie praca szkolenia kursy

Aloha chłopcy i dziewczęta!

Basia Tomczak jest magistrem kulturoznawstwa, ale to nie z tą dziedziną wiąże swoją przyszłość. Jej pomysł na biznes to praca jako ślubny konsultant. Basia od ponad 2 lat prowadzi własną firmę organizującą wesela - Pretty Little Weddings. Jeśli jesteście więc ciekawi na czym polega taka praca, zapraszam na wywiad!

Jak doszło do tego, że założyłaś Pretty Little Weddings? Od zawsze byłaś zorganizowana i lubiłaś wydawać przyjęcia?
Basia: Od kiedy pamiętam wiedziałam, że chcę prowadzić własny biznes - branża ślubna pojawiła się na tapecie podczas studiów, kiedy szukałam zawodowej alternatywy dla organizacji eventów miejskich. Wydawania przyjęć i ogólnego przyjmowania gości nauczyłam się od swojej mamy i babci, które zawsze były w tym perfekcyjne. To one nauczyły mnie dbałości o każdy detal i to po nich odziedziczyłam gust. PLW narodziło się przede wszystkim z potrzeby udowodnienia sobie samej, że potrafię i mogę. Zawsze byłam osobą, która musi mieć wszystko zaplanowane i lubi działać według określonego harmonogramu. Zależało mi, aby w pracy móc mieć jednocześnie kontakt z ludźmi, ale być osobą podejmującą decyzję. Z moim charakterem jest mi ciężko podlegać czyjemuś autorytetowi - muszę mieć wszystko po swojemu i na swoich zasadach. 

Rodzina i przyjaciele wspierali Cię w pomyśle?
Basia: Absolutnie tak, bez ich wsparcia nie miałabym odwagi wprowadzić marzenia o agencji ślubnej w życie. Moja rodzina, chłopak i przyjaciółki nawet jeśli mieli jakieś wątpliwości dot. tego pomysłu, nigdy nie okazali mi niczego innego niż entuzjazm i wiara we mnie. Do tej pory wszyscy wspierają mnie bardziej niż mogłabym sobie życzyć - jeżdżą ze mną na targi, pomagają podejmować decyzje i cieszą się każdym małym sukcesem. Nawet mój 91-letni dziadek zbiera dla mnie wycinki z gazet dotyczące branży ślubnej i zna szczegół każdej planowanej przeze mnie uroczystości. 

Co należy do obowiązków konsultantki ślubnej? Robisz wszystko sama, czy PLW to cały zespół profesjonalistów?
Basia: Do zadań wedding plannera należy ogólnie rzecz biorąc organizacja i koordynacja ślubu, czyli zorganizowanie i przypilnowanie każdego elementu, na który składa się uroczystość - od obiektu, zespołu i fotografa, poprzez aranżację stołu i opiekę nad Gośćmi. Pretty Little Weddings to na razie firma jednoosobowa, ale jestem bliżej decyzji o zatrudnieniu asystenta. Praca konsultanta ślubnego ma dwie bardzo różne od siebie strony.  Jedna to ta, którą pokazuję na swoich social mediach, czyli praca w terenie: spotkania, targi i wesela. Tak większość osób wyobraża sobie tę pracę, nie zauważając strony drugiej, której już nikt tak chętnie nie pokazuje, czyli pracy czysto biurowej. Pracuję w trybie homeoffice, dzieląc biuro z dwoma adoptowanymi kundelkami i muszę być bardzo zdyscyplinowana, aby nie przeleżeć z nimi całego dnia na kanapie. Każde wesele to tak naprawdę długie godziny poświęcone na telefony, maile i szperanie w internecie. 

1 Pretty Little Wedding wywiad jak wygląda praca konsultanta ślubnego wywiad z Basią Tomczak planner dla panny młodej prezent najlepszy konsultant ślubny opinie praca szkolenia kursy


Czy organizowania ślubów i wesel można się nauczyć, czy też potrzebny jest wrodzony gust i umiejętności planowania?
Basia: Zdecydowanie jest to zawód, do którego trzeba mieć określone predyspozycje - dobry gust i poczucie estetyki to podstawa. Trzeba też być bardzo otwartym i kontaktowym, tak aby móc nawiązać nić porozumienia zarówno z klientem prestiżowym, jak i z Panem zajmującym się porządkiem w stodole, w której organizujemy wesele. Umiejętność planowania jest do nabycia - ja wbrew pozorom musiałam nauczyć się być bardziej spontaniczna i instynktownie reagować na niektóre sytuacje. Organizacja i planowanie na nic się zdają, jeśli nie potrafi się rozwiązywać bieżących problemów “na szybko”.

Ile czasu zajmuje organizacja wesela? Wyobrażam sobie, że współpraca z klientami rozpoczyna się jeszcze na długo przed “Tym Najważniejszym Dniem”?
Basia: Wszystko zależy od tego, w jakim momencie zgłosi się do mnie Para - czy są oni na samym początku planowania, czy już coś zorganizowali na własną rękę, kiedy mają ustaloną datę itp. Ślub organizowałam już w dwa lata i w dwa miesiące. Część Par decyduje się na pomoc wedding plannera, dopiero w momencie, kiedy na wszystko jest już mało czasu i tak naprawdę muszę poświęcić im większość swojego dnia, tak aby jednocześnie naprawić już popełnione błędy i szybko załatwić to, czego jeszcze nie ma. Planowanie ślubu musi być dostosowane do możliwości finansowych i czasowych Pary - jeśli podejmowanie decyzji zajmuje im dużo czasu, często zmieniają zdanie i lubią się zastanowić 10 razy zanim podpiszą umowę, to warto aby rozpoczęli ten proces jak najwcześniej. Osoby, które lubią działać szybko i są zdecydowane mogą zostawić sobie tego czasu trochę mniej, mając niemniej na uwadze, że im później tym gorsza jest dostępność najlepszych podwykonawców. 

1 Pretty Little Wedding wywiad jak wygląda praca konsultanta ślubnego wywiad z Basią Tomczak planner dla panny młodej prezent najlepszy konsultant ślubny opinie praca szkolenia kursy


Konsultant ślubny - taka praca brzmi jak sama przyjemność, ale chyba nie zawsze jest tak kolorowo?
Basia: To prawda, większość kobiet marzących o pracy w tym zawodzie wyobraża sobie, że będzie jak Jennifer Lopez w “Powiedz tak”. Wokół fachu wedding plannera narosło wiele mitów, m.in. że jest to lekka i niewymagająca praca. Praca z ludźmi jest zawsze trudna, a jeszcze trudniejsza kiedy dodamy to tego czynnik stresu, jakim jest ślub. Często jestem świadkiem konfliktów rodzinnych, które muszę łagodzić, czasem też “obrywa mi się” od Panien Młodych, które są koszmarnie zdenerwowane i nie mogą poradzić sobie z nerwami. Ostatecznie jednak wszystko wychodzi wspaniale, a moja kilkumiesięczna praca wynagradzana jest uśmiechem i radością Młodej Pary. 


Jesteś obecna podczas ślubu i wesela swoich klientów?
Basia: Jeśli Para sobie tego życzy, to absolutnie tak - usługa ta nazywa się koordynacją dnia ślubu. Jest to dobry pomysł zarówno, którzy korzystali z moich usług przy organizacji, jak i tych, którzy wszystko załatwiali sami. W dniu ślubu czas umyka w mgnieniu oka, a dzięki mojej obecności nie trzeba angażować tak mocno rodziców i świadków. Jestem tego dnia taką dobrą wróżką - jestem obecna w obiekcie od samego rana nadzorując przygotowania, ogarniam wszelkie sprawy logistyczne, a przy okazji witam i dbam o Gości. Najczęściej zostaję z Parą, aż do oczepin, czyli ostatniego zaplanowanego elementu scenariusza. Dbam o to, aby nikt niepotrzebnie nie zawracał im głowy pytaniami, rozwiązuję wszelkie bieżące problemy podwykonawców i Gości, a przede wszystkim dbam o Młodą Parę - dzięki mnie wiedzą dokładnie, co, gdzie, kiedy i jak - nie muszą się niczym denerwować i mogą spokojnie skupić się na celebracji. Koordynacja to dla mnie przynajmniej 16 godzin pracy na najwyższych obrotach, takie wesele odsypiam dłużej niż gdybym się na nim bawiła. 


Jakie najczęstsze błędy popełniają pary podczas organizacji ślubu?
Basia: Przede wszystkim podpisują umowy z podwykonawcami w złej kolejności i nie sprawdzając, czy umowa taka jest dla nich korzystna. Szczególnie ważne jest to przy rezerwacji obiektu - Pary nie wiedzą, o co zapytać, na co zwrócić uwagę i co powinno znaleźć się w dokumentach, które podpisują. Często też skupiają zbyt dużą uwagę na szczegółach, zamiast zająć się najpierw zapewnieniem solidnych podstaw. 

1 Pretty Little Wedding wywiad jak wygląda praca konsultanta ślubnego wywiad z Basią Tomczak planner dla panny młodej prezent najlepszy konsultant ślubny opinie praca szkolenia kursy

1 Pretty Little Wedding wywiad jak wygląda praca konsultanta ślubnego wywiad z Basią Tomczak planner dla panny młodej prezent najlepszy konsultant ślubny opinie praca szkolenia kursy

Klienci mają pewnie różne szalone pomysły. Czy zdarzyło Ci się w swojej pracy organizowanie jakiejś nietypowej, oryginalnej atrakcji? 
Basia: Jasne, im bardziej szalone i mniej standardowe pomysły ma Para, tym lepiej! Na szczęście coraz więcej osób orientuje się, że ślub to ich dzień i nie muszą się tak naprawdę kierować żadnymi określonymi z góry zasadami. We wrześniu miałam okazję organizować i koordynować ślub, podczas którego wszystko było w innej kolejności - najpierw kolacja, a dopiero potem zaślubiny o zachodzie słońca. Goście byli bardzo pozytywnie zaskoczeni! Na tym samym ślubie razem z Panną Młodą zorganizowałyśmy dla niej koncert niespodziankę jednego z finalistów The Voice of Poland - trudno było utrzymać to w tajemnicy, ale jej reakcja była bezcenna! 

Ciekawi mnie też czy utrzymujesz kontakt z parami, którym pomagałaś przygotować Ten Dzień?
Basia: Najczęściej tak, spędzamy ze sobą przed ślubem tyle czasu, że chcąc nie chcąc zaprzyjaźniamy się i pozostajemy w kontakcie. Jestem osobą, której ciężko jest rozgraniczyć kontakty prywatne i zawodowe - dbam o Pannę Młodą tak, jakby była moją najlepszą przyjaciółką i staram się zapewnić jej komfort na takim poziomie, jak tylko mogę. Konsultant ślubny to nie tylko osoba od organizacji, to także osoba, która musi wesprzeć, uspokoić i doradzić. 

Co sprawia Ci największą przyjemność w Twojej pracy?
Basia: Zdecydowanie to, że mogę poznawać nowych, świetnych ludzi i być z nimi w jednym z najważniejszych dni życia. Mam to szczęście, że zgłaszają się do mnie naprawdę wspaniałe Pary i cieszę się, że mogę z nimi spędzać czas. Dużą satysfakcję daje mi też budowanie marki Pretty Little Weddings, dbanie o jej rozwój i pozytywny feedback, który otrzymuję od kolegów i koleżanek z branży. 


Gdybyś mogła zmienić coś w swojej pracy co by to było? Czego najbardziej nie lubisz?
Basia: Zawsze staram się walczyć z elementem stresu - jestem osobą, która lubi spokój i harmonię, więc prowadzę przygotowania tak, aby maksymalnie go ograniczyć, zarówno sobie samej, jak i Parze. Nie lubię nieprzewidywalności tego zawodu i musiałam się nauczyć, że nie nad wszystkim mam kontrolę. 


To teraz małe pytanie o konkurencję. Czy konsultant ślubny to typowo damskie zajęcie?
Basia: Na polskim rynku, niestety tak. Mówię niestety, dlatego, że uważam, że mężczyźni mogą być doskonałymi wedding plannerami, a predyspozycje zawodowe nie mają nic wspólnego z płcią. Podział na zawody damskie i męskie, to już przeszłość. Konkurencja jest spora, ze względu na wszechobecny teraz boom na śluby - agencji i konsultantów jest coraz więcej - i dobrze! Dzięki temu, Pary mają większą świadomość, jakiej pomocy potrzebują i co im się podoba, a co nie. Sytuacja na rynku weryfikuje też, kto do tej pracy się nadaje, a kto nie. 


A skąd pomysł na sam planner? Chciałaś zmobilizować Panny Młode do samodzielnego planowania?
Basia: Pretty Little Planner to konsultant ślubny w pigułce - propozycja dla osób, które chcą planować same, ale nie wiedzą jak się do tego poprawnie zabrać.  Kiedy rozpoczynałam pracę w zawodzie, zwróciłam uwagę, że plannery dostępne na rynku nie do końca wyczerpują temat organizacji ślubu. Chciałam stworzyć produkt, który będzie doskonały pod kilkoma względami - treści, estetyki, praktyczności i wykonania. Sama uwielbiam wszelkiego rodzaju notesy i kalendarze - uważam, że to co zapiszemy odręcznie ma większą szansę powodzenia niż wpisane w notatnik smartphone’a. Chciałam, aby Planner był piękny i pożyteczny jednocześnie, a jego używanie było przyjemnością. Jest to pierwszy taki produkt stworzony przez konsultanta ślubnego - pod wszystkim, co jest w nim napisane podpisuję się swoją marką i doświadczeniem. Wiem też, z czym Panny Młode mają największe problemy i na co, trzeba zwrócić im uwagę. Planner to kompendium ślubnej wiedzy - z jednej strony do samodzielnego wypełnienia, z drugiej pełen porad i wskazówek, które dać może tylko profesjonalista. 
1 Pretty Little Wedding wywiad jak wygląda praca konsultanta ślubnego wywiad z Basią Tomczak planner dla panny młodej prezent najlepszy konsultant ślubny opinie praca szkolenia kursy

1 Pretty Little Wedding wywiad jak wygląda praca konsultanta ślubnego wywiad z Basią Tomczak planner dla panny młodej prezent najlepszy konsultant ślubny opinie praca szkolenia kursy


Planner to nie tylko miejsce na swoje notatki, to także prawdziwy przewodnik po planowaniu ślubu i wesela - wszystko dopinałaś na ostatni guzik sama, czy też jest to efekt współpracy kilku osób?
Basia: Stworzenie Plannera było ogromnym projektem, który zajął mi ponad rok czasu. Treść i jej układ są napisane przeze mnie osobiście - podpisuję się pod każdym słowem. Część wizualna to praca zatrudnionej agencji kreatywnej oraz mojej przyjaciółki Asi - geniusza grafiki - która, poświęciła długie godziny na poprawki i dopieszczenie każdej strony. Bardzo ważnym elementem był dla mnie też rodzaj wydruku - papier miał być luksusowy i przyjemny w dotyku, a całość Plannera porządna i dobrze wykonana, tak aby przetrwać wszelkie burze organizacyjne. Nie ukrywam, że wydanie własnego produktu było ogromnym wyzwaniem i stresem, ale efekt końcowe i opinie zadowolonych Klientek wynagradzają ten trud. 

Czego nauczyło Cię prowadzenie własnej marki?
Basia: Bardzo wielu rzeczy - przede wszystkim wiary we własne możliwości i że warto iść za własnym głosem. Jestem bardzo dumna z tego, że marka Pretty Little Weddings ma swoją osobowość, styl i niesie za sobą określoną jakość. Każdego dnia uczę się na błędach jak lepiej prowadzić biznes i rozwijać się zawodowo. 

Chcesz rozwijać swoją ofertę o nowe produkty?
Basia: Tak, mam takie plany, ale na razie nie mogę o nich nic powiedzieć. Mogę zdradzić, że Planner na pewno będzie miał kolejne wydania.

1 Pretty Little Wedding wywiad jak wygląda praca konsultanta ślubnego wywiad z Basią Tomczak planner dla panny młodej prezent najlepszy konsultant ślubny opinie praca szkolenia kursy


Gdybyś miała przekazać jedną poradę wszystkim przyszłym Pannom Młodym - co by to było? 
Basia: Zdecydowanie to, aby nie dały sobie wejść na głowę i nie zapominały, że ślub to ich dzień. Naprawdę, kilka miesięcy po ślubie nikt nie będzie pamiętał, że serwetka była łososiowa, a nie pudrowa - Goście będą pamiętać jaka była atmosfera i jak bawili się Młodzi. Obecnie jest tyle różnych ślubnych możliwości, że łatwo zapomnieć o tym, co najważniejsze - o sobie.

Jak to mówią "szewc bez butów chodzi" - nie miałaś jeszcze okazji zorganizować swojego własnego ślubu. Czy masz już jednak wymarzony scenariusz na Ten Dzień?
Basia: Jestem w stałym związku, ale nie planuję jeszcze ślubu. Wiem, że chciałabym, aby był piękny i kameralny, a obrączki niosły moje psy :) 

1 Pretty Little Wedding wywiad jak wygląda praca konsultanta ślubnego wywiad z Basią Tomczak planner dla panny młodej prezent najlepszy konsultant ślubny opinie praca szkolenia kursy

I jak podoba się Wam praca konsultanta ślubnego?
A może macie jeszcze jakieś pytania do Basi?

Przeczytaj także:
39 Comments

 1. Fajnie skorzystać z pomocy takiego konsultanta. Wie co robi i we wszystkim pomoże:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uważam, że fajnie mieć na ślubie i weselu kogoś takiego.

   Usuń
 2. Podziwiam, praca wymagająca i stresująca, nigdy w życiu nie chciałabym współpracować z Pannami Młodymi przy organizacji wesela. Wystarczające jest dla mnie ich malowanie tego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pytanie za milion monet, jakim klientem jest panna młoda? Bo jeetl bardzo wynagajacyn to praca na opewn noze być troche stresująca

  OdpowiedzUsuń
 4. Taki konsultant to świetna sprawa :) A praca - marzenie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam te wywiady :) Bardzo ciekawe ale i odpowiedzialne zajęcie , na pewno jednak taka fachowa pomoc w tym jedynym dniu jest nieoceniona :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się! nie będę ukrywać, że moim zdaniem taka praca to ciągle wyzwania. Gratuluję zacięcia i humoru, bo z Pannami Młodymi nie ma łatwo.

   Usuń
 6. wow! stunning!

  I've very recently created an instagram account for my blog and I would love if you could follow it! the handler is @thenotsogirlygirl8 or you can just click down here at the link! and i'll follow you back of course!

  TheNotSoGirlyGirl // Instagram // Facebook

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny wpis, jeszcze nigdy wcześniej na taki nie natrafiłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z miłą chęcią przeczytałam, praca marzeń. Moja siostra organizowała sama swoje wesele i wszystko od początku do końca robiła sama (masa pracy). Wieńce z jałowca do dnia dzisiejszego mi się śnią :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam nadzieje, zę jak nadejdzie kiedyś ta chwila to sprawie sobie taki planer, a taka pomoc przy ślubie jest czasami potrzebna i myślę że sporo ułatwia oraz trochę uspokaja przyszłych państwa młodych

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny post ! Dla mnie przydatny biorąc pod uwagę że sama wychodzę za mąż ❤

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy nie interesowałam się takim zawodem, wydawało mi się, że w Polsce nie jest popularny. W sumie fajna opcja, bo posiadanie obok osoby ogarniętej w organizacji ślubu i wesela sprawia, że automatycznie stres jest mniejszy;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ciekawe zajecie i niezmiernie pomocne, wiem z autopsji ile slub potrafi zmiesc snu z powiek ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetny pomysł i bardzo przydatny dla osób, które planują wziąć ślub :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetna jest taka praca. Ja ślub chciałabym wziąć za 2-3 lata :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Podziwiam Cię za taka prace, jesteś niesamowita 😇

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetny wywiad. Akurat jutro mam 5 rocznicę ślubu. 🙂

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetny wpis ;) Bardzo pomocny dla osób planujących ślub. Ja mam juz to za sobą :) Przy pomocy takiego konsultanta napewno mozemy przygotować sie do tego dnia zupelnie bez stresu :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Myślę że sama fajnie odnalazłabym się w takiej roli :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Wydaje mi się, że rynek potrzebuje właśnie takich ludzi, którzy będą się zajmować planowanie ślubów.
  Pozdrawiam, Martyna z Wpuszczona w maliny

  OdpowiedzUsuń
 20. Praca konsultanta ślubnego wydaje się być bardzo ciekawa, ale też bardzo wymagająca. Jedno jest pewne - nie można się tam nudzić :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Ciekawy zawód, ale chyba trzeba mieć cierpliwość do ludzi :-)

  OdpowiedzUsuń
 22. Bardzo ciekawa rozmowa. Rzadko czytuję wywiady, ale o kobietach biznesu, które kochają to, co robią, zawsze miło dowiedzieć się czegoś więcej.

  Właściwie to nie wiem, czy w moim mieście funkcjonują jacyś konsultanci ślubni (lub raczej - konsultantki - bo tak, jak pisze Basia, jest to u nas zdecydowanie babski zawód). Nigdy o tym nie słyszałam, ale też miałam w życiu okazję być na aż dwóch weselach, więc rozeznanie w temacie mam słabe. Tak szczerze - myślę, że sama nie wpadłabym na to, że moglibyśmy korzystać z usług wedding plannera. Głównie dlatego, że nasz ślub cywilny był ultraskromny i w ogóle przy organizacji się nie spinaliśmy, a i formalności było niewiele, biorąc pod uwagę to, że zapraszaliśmy kilka najbliższych osób na skromne przyjęcie do restauracji. Z kolei gdybym miała brać ślub kościelny, to raczej odbędzie się on w maleńkiej kapliczce pod miastem, a za gości będą robić wyłącznie najbliżsi. Zbyt dużo do roboty by więc tu nie było :)

  Myślę natomiast, że Basia ze swoim biznesem wstrzeliła się w idealny czas i że nie tylko czeka ją zatrudnienie asystenta, ale też całego sztabu ludzi. Tego przynajmniej chciałabym jej życzyć, bo muszę przyznać, że z jej wypowiedzi bije ujmujące ciepło. Widać tę szczerość, dobroć i otwartość na ludzi - coś pięknego! Każdej zestresowanej Pannie Młodej życzyłabym, aby miała przy sobie taką osobę, która mówi, że będzie dbać o nią jak o najlepszą przyjaciółkę. To jest piękne! Przyznaję, że nawet w niektórych momentach tej rozmowy mocno się wzruszyłam :)

  Cóż mogę powiedzieć? Pytań do bohaterki raczej nie mam, ale pozostaje mi tylko życzyć, by jej własny ślub był najcudowniejszy i niezapomniany i by jej biznes rozwijał się tak, jak sobie wymarzyła. Planner wygląda bajecznie, bardzo jestem ciekawa, co jeszcze pojawi się w ofercie.

  Dzięki Wam obu za ten tekst! Po całym tym zalatanym dniu, po nieprzespanej nocy i ciężkim tygodniu poczułam się trochę tak, jakbym usiadła przy kawie z przyjaciółką i słuchała jej gawędzenia. Wieczór od razu stał się lepszy :)

  PS. Ten ślub w odwróconej kolejności - o matko, co za cudowny pomysł! Chcę więcej takich historii :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Mi również krążyło coś takiego po głowie. Zastanawia mnie jedna rzecz - pierwsi klienci - tacy kiedyś być musieli. Jaka była ich reakcja? Powiedzmy sobie szczerze - co z pytaniami o coś w rodzaju portfolio u fotografa?

  OdpowiedzUsuń
 24. To nie jest prosta praca, zwłaszcza, że dba się o wydarzenie, które jest organizowane raz w życiu i wymagania są wysokie! Ale to bardzo ciekawa dziedzina :) Więc myślę, że warto! Klaudia J

  OdpowiedzUsuń
 25. mocno trzymam kciuki za rozwój działalności :) klauda j

  OdpowiedzUsuń
 26. Bardzo fajne, ze ten zawod zaczyna byc w Polsce coraz powszechniejszy :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Piękna i trudna praca :) Bardzo przyjemnie się czytało wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Ja miałam bardzo skromny ślub, który od a do z zaplanowałam sama :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Jak mowa o konsultancie ślubnym to mi przed oczami od razu staje J.Lo z "Powiedz tak".

  Pozdrawiam - http://izabiela.pl/

  OdpowiedzUsuń
 30. Świetny zawód, podoba mi się i wywiad i zdjęcia:)
  Niczym J.Lo w tym filmie w którym była organizatorką wesel..:)

  OdpowiedzUsuń
 31. Ja pracuję jako fotograf ślubny i fakt, w ostatnich latach coraz więcej jest konsultantów, co ważniejsze - pary młode często pytają o ich usługi, szczególnie jeśli mieszkają za granicą i planują zlecić organizację wesela komuś innemu. Więc zawód jest na pewno przyszłościowy.

  OdpowiedzUsuń
 32. Z tym szewcem to 10/10! Jest tylu ludzi, którzy tak naprawdę nie mają doświadczenia a doradzają innym ;)

  OdpowiedzUsuń
 33. Bardzo ciekawy pomysł na biznes, zwłaszcza, że w dzisiejszych zabieganych czasach ludzie nie są w stanie zorganizować sobie całego przyjęcia weselnego, dlatego taki wedding planner to naprawdę świetny patent na skuteczny biznes ;)

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że tu jesteś! Będzie mi miło jeśli zostawisz po sobie ślad!
--------------------------------------------------------------------------------------------
⚠️KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE BĘDĄ AKCEPTOWANE!⚠️