Pomysł Na Biznes: Spódnice szyte na miarę online - SKIRT STORY + Moja stylizacja

1 Skirt story spódnice szyte na miarę krawiectwo krawcowa online pomysł na prezent dla żony narzeczonej mamy szycie spódnic kraków łódź stylowe hotele stare kino w łodzi opinie recenzje pokoje gdzie się zatrzymać

Aloha chłopcy i dziewczęta! full-width

Uwierzycie, że kilka lat temu w mojej szafie smętnie wisiały tylko 3 sukienki i pewnie drugie tyle spódnic? Że 90% moich rzeczy było czarnych i większość nawiązywała do mocnej muzyki, którą kocham? Tak było, ale tak jak świat wokół mnie się zmienia, tak i ja dorosłam do noszenia sukienek i spódnic bez konieczności rezygnowania z jeżdżenia na rockowe koncerty i inspirowania się nieco mroczniejszymi klimatami. W mojej szafie jest więc kolorowo — nie brakuje tam chyba niczego, ale ja ciągle staram się wyszukiwać wśród polskich marek — perełek, które zasługują na rozgłos i większą uwagę. Tak też stało się ze Skirt Story — marką Kasi Błachut, która zgodziła się udzielić mi wywiadu w ramach cyklu Pomysł Na Biznes. Poznajcie świetną obserwatorkę, która po zakończeniu studiów ekonomicznych zatraciła się w świecie tkanin i krawiectwa. Oto Kasia — perfekcjonistka uciekająca jak najdalej od tandety i bylejakości. Założycielka kreatora spódnic i marki Skirt Story, dzięki którym tysiące kobiet z całej polski mogą kupić sobie idealnie dobraną do nich spódnicę bez wychodzenia z domu! Zapraszam na wywiad, w którym opowiada o tym, jak ważne jest, by mieć marzenia i próbować je realizować, a co za tym idzie jak działać, być odważnym i rozwijać się poprzez doświadczanie życia. Poznajcie osobę spełnioną — bo jak inaczej można nazwać osobę, która mówi, że otaczając się pięknymi rzeczami i współpracując z najwspanialszymi klientkami na świecie, może realizować siebie, jednocześnie spełniając marzenia innych?

Mam wrażenie, że spódnice na jakiś czas zostały zapomniane, ale obecnie następuje ich renesans czy zauważyłaś ostatnio wzrostową tendencję w zainteresowaniu kobiet tą częścią garderoby?


Tak, i to sporą. Mam nadzieję, że to po części także moja zasługa!


Na pewno! Skirt Story to marka oferująca szycie spódnic na miarę przy pomocy kreatora to bardzo innowacyjne podejście do klientek. Skąd wziął się pomysł? Czemu akurat spódnica, a nie bluzki czy sukienki?


Ja mam ideologiczne podejście do spódnicy. Po prostu wierzę, że spódnica daje kobiecie wewnętrzną moc — siłę, z której może czerpać. Albo, patrząc głębiej, każda kobieta ma w sobie niesamowitą moc, a spódnica pozwala ją z nas wydobyć. Doświadczyłam tego na własnej skórze, więc jestem żywym przykładem! Jeszcze kilka lat temu byłam gorącą zwolenniczką noszenia spodni. Od kiedy odkryłam „siłę spódnicy”, noszę tylko spódnice. Niezależnie od temperatury na zewnątrz.


Pomysł na Skirt Story klarował się przez lata. Interesowałam się krawiectwem i konstrukcją. Fascynował mnie świat tkanin. Jednocześnie był to czas, kiedy chciałam kolejnej zmiany w życiu i szukałam nowego pomysłu na siebie. Ponieważ moje "spódnicowe hobby" się rozwijało i do spódnic przekonywały się kolejne kobiety, w pewnym momencie postanowiłam, że tym zajmę się zawodowo.


Nie chciałam tworzyć jednak kolejnej pracowni krawieckiej. Nie chciałam też działać jak typowa marka odzieżowa i wprowadzać sezonowo kolekcje. Wymyśliłam sobie, że mogę być takim łącznikiem: oferuję tkaniny i fasony, a jednocześnie daję możliwość zaprojektowania samemu rzeczy, której nie ma na rynku. Chciałam być bliżej kobiet, mieć produkt bardziej dopasowany do ich potrzeb. Stąd się wziął pomysł na Kreator. To miały być spódnice maksymalnie dopasowane do wymagań kobiety, która ją zamawia. Znalazłam sposób na uszczęśliwianie kobiet i jednoczesne realizowanie siebie zawodowo.

2a Skirt story spódnice szyte na miarę krawiectwo krawcowa online pomysł na prezent dla żony narzeczonej mamy szycie spódnic kraków łódź stylowe hotele stare kino w łodzi opinie recenzje pokoje gdzie się zatrzymać

Czy bliscy i przyjaciele od początku wspierali Cię w prowadzeniu własnej marki? A może spotkałaś się na początku z pesymistycznym podejściem do Twojego biznesu?


Miałam takie szczęście, że wszyscy za mnie trzymali i nadal zresztą trzymają kciuki. Wiele osób mówiło, że podziwia mnie za odwagę, a inni — głównie kobiety, wspierają rozwój Skirt Story od samego początku jego powstania. Wspólnie wybieramy tkaniny, konsultuję z nimi fasony, mierzymy osobiście spódnice, aby sprawdzić, jak dany fason zachowuje się na różnych sylwetkach.


Kreator jest bardzo rozbudowany i możemy decydować o każdym szczególe spódnice. Domyślam się, że nie łatwo było opracować i wdrożyć jego działanie. Powiesz kilka słów o tym, jak to wyglądało?


To był bardzo długi i pracowity czas. Zacznę od tego, że trudno było mi znaleźć firmę informatyczną, która chciała podjąć się zadania. Większość twierdziła, że projekt jest zbyt autorski.

Prace nad kreatorem i stroną trwały ponad rok. Ratował nas fakt, że dokładnie wiedziałam, jak to ma działać. Miałam wizję oraz specjalistyczną wiedzę, która pomogła przenieść wszystko z teorii do praktyki, czyli krawiecko-tkaninowych realiów. Dlatego, mimo że jest to pierwsza wersja kreatora, działa on tak dobrze. Wyzwaniem było stworzenie produktu, który ma przełożenie na realia krawieckie. Trzeba było na etapie programowania uwzględnić mnóstwo wyjątków. To było bardzo trudne. W efekcie Kreator „chroni” klienta, który w zasadzie nie widzi tkaniny, przed popełnieniem błędu i połączeniem ze sobą tkanin, które od strony technologicznej zupełnie do siebie nie pasują. Podobnie, Kreator nie wykreuje danego fasonu z tkaniny, która się na niego nie nadaje. Pamiętajmy, nie wszystko da się uszyć ze wszystkiego.

Wszystkie wizualizacje są bardzo realistyczne. Nawet układ wzoru jest prawidłowy. Widoczne to jest, kiedy porównamy spódnicę z połowy kola, z którąś ze spódnic z klinów. Proporcje wzorów też są zachowane. Co więcej, mogę powiedzieć? Jedyne czego można się po Kreatorze spodziewać to, że gotowa spódnica będzie jeszcze ładniejsza!
3a Skirt story spódnice szyte na miarę krawiectwo krawcowa online pomysł na prezent dla żony narzeczonej mamy szycie spódnic kraków łódź stylowe hotele stare kino w łodzi opinie recenzje pokoje gdzie się zatrzymać


A teraz kilka słów o możliwościach kreatora… Spośród wielu modeli i ogromnego wyboru tkanin można stworzyć wiele unikatowych spódnic. Klientki mogą zaś liczyć na podpowiedzi umieszczone przy każdym modelu, dla jakiej sylwetki jest on przeznaczony. To ogromna przewaga nad gotowymi spódnicami w sklepach, czy kobiety, które zamawiają spódnicę na miarę, widzą tę różnicę? To tak jakby trochę wybrać się do krawca bez wychodzenia z domu! A może czerpiesz z ich podpowiedzi i potrzeb?


Decydując się na szycie na miarę, bardzo ważny jest właściwy dobór fasonu do sylwetki. Na stronie mamy sporo informacji o każdej ze spódnic, jak są krojone i jak się układają na różnych sylwetkach, dla jakich figur są odpowiednie. To jest bardzo przydatne przy podejmowaniu decyzji. My kobiety, jesteśmy nauczone, że odzież prezentuje się na pięknych modelkach. Wiadomo, taki produkt jest łatwiej sprzedać. Problem w tym, że odzież prezentowana na szczupłych, wysokich kobietach zawsze wygląda pięknie. A szycie na miarę nie polega na tym, żeby kupić piękną spódnicę (to oczywiście jest ważne), ale piękną i dopasowaną do naszej figury. Co z tego, że na modelce wygląda wspaniale, skoro my już w tym fasonie tak nie wyglądamy? Stąd te dokładne opisy.
Często też przychodzę z pomocą, bo wątpliwości mimo wszystko się pojawiają. Panie piszą do mnie, pytają, a ja doradzam lub odradzam. Jeśli mam wątpliwości, to też mówię. Chcę, aby klientki świadomie podejmowały decyzje.
Kontakt osobisty jest najważniejszy, bo pomaga obrać właściwy kierunek rozwoju pracowni. Wszystko, co się dzieje w Skirt Story teraz i będzie się działo w kolejnych miesiącach, jest wynikiem interakcji z klientkami i słuchania ich potrzeb.

4a Skirt story spódnice szyte na miarę krawiectwo krawcowa online pomysł na prezent dla żony narzeczonej mamy szycie spódnic kraków łódź stylowe hotele stare kino w łodzi opinie recenzje pokoje gdzie się zatrzymać

Skirt Story oferuje wybór bardzo różnorodnych materiałów. Skąd one pochodzą? Co przesądziło o tym, że dostępne są akurat te, a nie inne?Tkaniny pochodzą z całego świata, głównie z importu, ponieważ w Polsce niestety wciąż trudno o ładne, zwłaszcza pod względem wzornictwa tkaniny. Współpracuję ze stałymi dostawcami.
Pragnę pokazać klientkom, jak zróżnicowany jest świat tkanin. Że tkanina to nie tylko skład. Np. wiskoza. Na rynku dostępne są cieniutkie żorżety wiskozowe lub wiskoza w mieszankach kostiumowych, albo dzianiny wiskozowe. Z każdej z tych tkanin/dzianin można wyczarować inny fason, który będzie się inaczej zachowywał.
Dla mnie ważne są: kolory, wzory, faktury, struktury, składy, sploty. Ważne jest zastosowanie tkaniny, nie wybieram tkanin, które w mojej ocenie nie będą odpowiednie na fasony z kreatora, dlatego w kolekcji Skirt Story nie znajdziemy cienkich szyfonów, żorżet czy tiulu. Nie ma również jedwabiu, ze względu na fakt, że jedynie jeden fason mógłby być szyty z tej tkaniny. Kolejno dobierane tkaniny muszą również pasować do pewnych grup tkanin, które już mamy w kolekcji, tak aby była możliwość ich łączenia. Ważna jest również pora roku, np. latem len lub mieszanki lnu z bawełną czy wiskozą. Skład jest ważny, w głównej mierze przeważają tkaniny z włókien naturalnych lub mieszanki. Z nich powstają popularne i modne solejki. Stopniowo wprowadzam kolejne tkaniny. Na samym początku była to głównie bawełna, od zeszłej zimy zaczęliśmy trochę eksperymentować z wełną. W tym sezonie stawiamy na tkaniny wiskozowe. Jeżeli znajdę na rynku interesującą tkaninę, która mnie zachwyci czy to wzorem, czy kolorem a może splotem, na pewno zaprezentuję ją swoim klientkom.

5a Skirt story spódnice szyte na miarę krawiectwo krawcowa online pomysł na prezent dla żony narzeczonej mamy szycie spódnic kraków łódź stylowe hotele stare kino w łodzi opinie recenzje pokoje gdzie się zatrzymać

Szyjesz także z koronek… To chyba dość trudny materiał?


Nie zawsze. W Skirt Story mamy koronki stabilne, po uwzględnieniu pewnych zasad w konstrukcji, szyje się tak jak z innych tkanin. Myślę, że raczej szycie z wiotkiej wiskozy czy jedwabiu wymaga większego doświadczenia i precyzji.


Który materiał jest zatem Twoim ulubionym?


To jest bardzo trudne pytanie, bo to się zmienia, tak samo, jak moje ulubione fasony. Na pewno zawsze i do końca życia będę kochać kolorowe, kwiatowe wzory. Z jakości w tej chwili uwielbiam tkaniny lejące, latem len za jego strukturę, przewiewność i trochę surowy wygląd. Uwielbiam jeszcze tkaniny typu chanel. W Skirt Story takich nie mamy, ale prywatnie jestem ich wielką fanką. To tkanina strukturalna z grubymi, przeplatanymi nitkami, często różnokolorowymi. Najlepiej prezentują się z niej proste kroje. Dla mnie takie połączenie wygląda obłędnie.
6 Skirt story spódnice szyte na miarę krawiectwo krawcowa online pomysł na prezent dla żony narzeczonej mamy szycie spódnic kraków łódź stylowe hotele stare kino w łodzi opinie recenzje pokoje gdzie się zatrzymać


W kreatorze do wyboru jest obecnie 12 fasonów spódnic. Który Twoje klientki wybierają najczęściej?


Prym wiodą Kwintesencja Kobiecości, Jej Wysokość Smukłość oraz solejki, które zamawiane są z poziomu e-sklepu. To są również moje ulubione fasony. Sylwetka wygląda w nich wyjątkowo lekko i kobieco. Są to również fasony dosyć uniwersalne. Odpowiednie dla większości sylwetek.


Skąd pomysł na najwygodniejszą spódnicę świata? Jej krój jest dość niebanalny… no i ta obietnica wygody!


Ja jestem fanką konstrukcji i uwielbiam eksperymentować. Chciałam spróbować czegoś z dzianin na gumce. Czegoś, co zakłada się w kilka sekund, co można założyć do pracy, na spotkanie z koleżanką oraz na randkę. Był okres, kiedy klientki zgłaszały potrzebę tworzenia spódnic ołówkowych (nie od razu były dostępne w kreatorze). Bardzo podobały mi się fasony z draperiami. To się chyba wszystko we mnie skumulowało. Tak właśnie powstał pomysł, poziome cięcia dodałam, aby uzyskać efekt wysmuklający. One również stabilizują całą konstrukcję, bo w tych pionowych cięciach wszyte są gumki, które marszczą dzianinę. Taka oto skomplikowana spódnica nam wyszła. Skomplikowana, bo szycie wymaga olbrzymiej staranności. Ja i współpracująca krawcowa musimy się napracować, aby uzyskać wymagany efekt, ale obie jesteśmy zadowolone z rezultatu.

7a Skirt story spódnice szyte na miarę krawiectwo krawcowa online pomysł na prezent dla żony narzeczonej mamy szycie spódnic kraków łódź stylowe hotele stare kino w łodzi opinie recenzje pokoje gdzie się zatrzymać

Najwygodniejsza spódnica świata to jedna z nowości w Twoim sklepie… Wróćmy jednak do początków Skirt Story. Pamiętasz, kto kupił Twoją pierwszą spódnicę?


Takie sytuacje się pamięta, bo to zawsze jest spore wydarzenie. Nie miałam wtedy jeszcze strony www z Kreatorem tylko prowadziłam profil na FB. To było jednorazowe zamówienie. Pani już do mnie nie wróciła. Pierwszą klientkę z Kreatora też pamiętam, jest moją stałą klientką, ma kilka modeli z Kreatora.


A Ty sama nosisz swoje projekty? Która spódnica jest Twoją ulubioną?


Nosze głównie swoje projekty. Mam w szafie może 2 spódnice innych marek. Moje ulubienice to Jej Wysokość Smukłość, Damą Być, Kwintesencja Kobiecości i Najwygodniejsza. Kiedyś miałam pełną szafę spódnic. Teraz jestem przykładowym „szewcem, który bez butów chodzi”. Po prostu, w nawale obowiązków nie mam czasu na tworzenie dla siebie nowych rzeczy. Poza tym te stare spódnice są w dalszym ciągu w bardzo dobrym stanie. Co prawda znudziły mi się już trochę, ale w pracowni powstają ciągle nowości, i to mi chyba wystarcza. Zaspokajam w sobie potrzebę patrzenia na piękne, nowe rzeczy. Nie muszę ich mieć we własnej szafie.
8a Skirt story spódnice szyte na miarę krawiectwo krawcowa online pomysł na prezent dla żony narzeczonej mamy szycie spódnic kraków łódź stylowe hotele stare kino w łodzi opinie recenzje pokoje gdzie się zatrzymać


A jak powstały modele dostępne w kreatorze? Stworzyłaś je sama, czy może powstawały z czasem — wedle zachcianek Twoich klientek?


One wszystkie powstawały kolejno, kiedy realizowałam swoje wizje, czasem zupełnie z przypadku. Było tych modeli sporo, część dla mnie, inne dla koleżanek. Kiedy pracowałam nad stroną i Kreatorem, musiałam jednak zdecydować, które fasony wybrać. Nie mogłam tam umieścić wszystkich. Wybrałam 12, aby mieć pełną ofertę dla różnego rodzaju sylwetek. Tak, aby każda kobieta mogła coś dla siebie dopasować.


Szyjesz w ciszy, czy może słuchasz czegoś podczas swojej pracy?


Wszystko zależy od nastroju i tego, co w danym dniu robię. Kiedy trzeba przeszyć serię do e-sklepu (czego raczej nie można nazwać pracą twórczą) słucham głównie radia. Taki powiedzmy zwykły dzień pracujący. Natomiast kiedy tworzę coś nowego, projektuję, albo robię testy nowych konstrukcji i tego, jak się przy nich układają tkaniny, wówczas muszę stworzyć nastrój i otaczam się muzyką, którą lubię. Słucham różnych gatunków, głównie muzyki rockowej lub filmowej. Na pewno musi być głośno. Wtedy mogę się wyłączyć i skupić.

9a Skirt story spódnice szyte na miarę krawiectwo krawcowa online pomysł na prezent dla żony narzeczonej mamy szycie spódnic kraków łódź stylowe hotele stare kino w łodzi opinie recenzje pokoje gdzie się zatrzymać

Za co kochasz swój biznes? Są w nim rzeczy, które Cię denerwują?


Nie wiem, czy mogę to nazwać denerwowaniem, ale ja i część prowadzenia działalności związana ze sprawami księgowymi – nie będziemy pałać do siebie miłością :) Dlatego tę sferę powierzam księgowej. Nie mam na tyle wiedzy, żeby się tym zajmować i nie czuję powołania, aby zgłębiać tę dziedzinę. Zawsze mogę zapytać i uzyskać wyczerpującą informację, jak dany problem rozwiązać.


Szycie jest Twoim całym światem, czy może masz jeszcze jakieś hobby niezwiązane z modą?


W tej chwili pochłania mnie Skirt Story. Jeśli kiedyś będę mieć trochę więcej czasu, skupię się na fotografii, może tańcu lub podróżach. To są sprawy, które w duszy mi grają.


Gdybyś miała powiedzieć dla kogo są projekty Skirt Story powiedziałabyś, że to częściej młode dziewczyny, bizneswoman, a może celebrytki?


Dla Polek, dla każdej kobiety, która pragnie stworzyć spódnicę swoich marzeń.

10a Skirt story spódnice szyte na miarę krawiectwo krawcowa online pomysł na prezent dla żony narzeczonej mamy szycie spódnic kraków łódź stylowe hotele stare kino w łodzi opinie recenzje pokoje gdzie się zatrzymać

Wydawałoby się, że Wasza oferta jest tylko dla kobiet, ale na stronie można znaleźć niespodziankę… Mężczyźni mogą nabyć karty podarunkowe i wręczyć taki niebanalny prezent swoim damom. Czy byli już pierwsi odważni?


Są takie miesiące w roku, kiedy to panowie zostają klientami Skirt Story. Największe zainteresowanie kartami podarunkowymi jest przed Bożym Narodzeniem, w lutym i w marcu. Zamawiają głównie partnerzy/mężowie moich stałych klientek. Mogę to zweryfikować, bo widzę kto do mnie z danym bonem wraca :) Panowie też dzwonią i pytają o radę. Mnie to bardzo cieszy, bo widać, że interesują się swoimi Partnerkami i tym, co one kochają. To bardzo miłe.


Na zakończenie coś o przyszłości… Masz pomysły na nowe projekty związane ze Skirt Story? A może pójdziesz dalej i założysz bliźniaczą firmę ze spodniami lub jakąś inną częścią garderoby? Myślałaś o tym?


Mam jasną wizję na przyszłość marki. Moim priorytetem jest założenie pracowni w Krakowie, bo w tej chwili Skirt Story działa jak sklep internetowy. Ważny jest dla mnie kontakt osobisty z kobietami, możliwość rozszerzenia oferty szycia na miarę, tworzenie trudniejszych fasonów, może nawet na bardzo wymagające sylwetki. Najważniejsze, żeby marka kojarzyła się krawiectwem miarowym i wysoką jakością nie tylko ubrań, ale i obsługi. Cały czas tworzę nowe projekty. Niebawem będziemy prezentować efekty pracy, ale w tej chwili pozostanie to jeszcze tajemnicą...
11a Skirt story spódnice szyte na miarę krawiectwo krawcowa online pomysł na prezent dla żony narzeczonej mamy szycie spódnic kraków łódź stylowe hotele stare kino w łodzi opinie recenzje pokoje gdzie się zatrzymać


Mam nadzieję, że zarówno wywiad jak i stylizacja, którą specjalnie do niego przygotowałam przypadnie Wam do gustu. Zdjęcia zostały wykonane przez mojego przyjaciela Mateusza w klimatycznym kinie hotelu Stare Kino w Łodzi. Jeśli jesteście fanami filmów - nie tylko polskich i odwiedzicie kiedyś to miasto, to koniecznie zatrzymajcie się w tych pięknych wnętrzach. Kino skryte w piwnicy ma nieco surowy charakter co idealnie zgrało się ze wzorem wybranej przeze mnie spódnicy. Na górze czekają na Was jednak piękne, jasne i stylowe pokoje, które zobaczyć możecie m.in. na moim Instagramie. Wracając jednak do spódnicy - model, który prezentuję to Damą Być. Wykonany jest on ze sztywnego materiału "Prosto z Drukarni". Spódnica jest cudowna, pięknie się układa, pasuje do wielu rodzajów bluzek i co najważniejsze ma kieszenie (Wy jednak możecie z nich zrezygnować!). Tworząc stylizację połączyłam ją z bluzą z Bonprix, która częściowo jest luźna i wygodna, a częściowo - elegancka, bo perełki i koronkowe rękawy dodają jej lekkości i dziewczęcości. Do tego zestawu dobrałam także biało-złotą biżuterię i moje ostatnio ulubione białe buty od Keds. Dla mnie tego typu stylizacje to idealna propozycja i na co dzień i od święta - pamiętajcie jednak, że na Skirt Story czekają na Was także inne propozycje zarówno fasonów jak i materiałów i każda z nas znajdzie tam coś dla siebie! Kasia już tam na Was czeka!

OOTD:
------------
SPÓDNICA - SKIRT STORY
BLUZKA - BONPRIX
BUTY - KEDS
BRANSOLETKA - JACOB COLINN

12a Skirt story spódnice szyte na miarę krawiectwo krawcowa online pomysł na prezent dla żony narzeczonej mamy szycie spódnic kraków łódź stylowe hotele stare kino w łodzi opinie recenzje pokoje gdzie się zatrzymać

7 Comments

 1. Bardzo ładna spódnica. Mam nadzieję, że marka się będzie ładnie rozwijać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie że przybywa coraz więcej sklepów tego typu.Twoja spódnica jest cudowna :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie noszę spódnic, jednak bardzo podoba mi się możliwość zamówienia ich z takiego kreatora (ciekawa i innowacyjna idea!) i pasja pani Kasi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przejrzałam kreator i podoba mi się, że jest w nim dużo opcji i możliwości przy tworzeniu spódnic ;). Twoja jest świetna, nie pomyślałabym, że kiedyś nosiłaś głównie spodnie ;). Super miejsce wybrałaś na zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł , nie słyszałam do tej pory o takim kreatorze a to rewelacja gdy w okolicy tak jak u mnie nie ma dobrej pracowni krawieckie a wiadomo ze ubranie szyte na miarę leży najlepiej 👍

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny wywiad i brawa za przełamanie się i podjęcie działań aby zrobić coś własnego! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Super pomysł, uwielbiam spódnice :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że tu jesteś! Będzie mi miło jeśli zostawisz po sobie ślad!
--------------------------------------------------------------------------------------------
⚠️KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE BĘDĄ AKCEPTOWANE!⚠️