Aloha chłopcy i dziewczęta!
#zostańwdomu to akcja, o której pewnie wszyscy już wiecie i wszyscy macie już dość o niej słuchania. Nie pozostawia jednak wątpliwości fakt, że w ostatnich tygodniach mocno zmienił się tryb życia wielu ludzi — także tych, którzy do tej pory woleli chodzić na zakupy stacjonarne i stronili od kupowania w Internecie. Należąc do młodego pokolenia, jestem osobiście przyzwyczajona do zakupów online i nie stronię, ani od kupienia w ten sposób rzodkiewki, ani sprzętu, butów czy torebki. Od wielu znajomych, a także z Waszych opinii wiem jednak, że to właśnie kupowanie ubrań w sieci sprawia Wam największy problem. Wiele osób boi się kupić coś, z obawy, że trafi w zły rozmiar, lub nie będzie zadowolona z jakości czy wykonania garderoby. Przez lata dokonywania zakupów online wyrobiłam sobie kilka zasad i reguł, których przestrzeganie sprawia, że kupowanie w sieci jest niemal bezbolesne. Ba — w sezonie wyprzedaży, przed świętami czy w okresie złej pogody, to właśnie zakupy dostarczone do domu pozwalają mi uniknąć długich kolejek, sterczenia godzinami w przymierzalni i ciągłego przebierania się w nich przy przymierzaniu kilku lub kilkunastu rzeczy. Od dawna to dom jest moim wirtualnym sklepem, garderobą, wybiegiem i miejscem, w którym podejmuję decyzję czy wybrana w sieci rzecz pozostaje ze mną, czy też nie. Dziś zdradzę Wam jakimi regułami należy się więc kierować, aby z zakupów online czerpać samą radość.
6 zasad, którymi kieruję się podczas zakupów w Internecie.
Zasada #1
Znaj nie tylko Swoje wymiary, ale także wymiary swoich ubrań.
Przed kupieniem czegoś w sieci należy się porządnie zmierzyć. Potrzebny będzie Ci do tego metr krawiecki (ewentualnie kawałek sznurka i linijka), kartka i długopis. Wszystkie pomiary zapisz (na pewno długo ich nie zapamiętasz). Zbierając pomiary, należy zmierzyć: biust, talię, pas, biodra, długość ręki (od pachy do nadgarstka) oraz długość nogi (od wewnętrznej i zewnętrznej strony). Kiedy na kartce będziesz już mieć swoje wymiary — zmierz swoje ulubione ubrania: spodnie, sweter, sukienkę, T-shirt. Mierz je na płasko, rozkładając rzeczy na podłodze. Masz już wszystkie dane? Możesz zasiąść przed komputerem.
Mała czarna to sukienka, którą każda kobieta powinna mieć w swojej szafie. |
Kupuj w zaufanych, polecanych sklepach.
Wiele razy zachwyciłam się pięknymi sukienkami z tzw. stron krzaków. Nieznana marka, strona niby po polsku, ale jakby przetłumaczona translatorem. Brak szczegółowych informacji, przy produkcie cena, kilka zdjęć... To nie wróży nic dobrego. Zazwyczaj takie strony to strony chińskich sklepów — w których owszem znajdziecie fajne rzeczy (tutaj pisałam Wam, dlaczego warto kupować w chińskich sklepach) Chińskie sklepy mają jednak jeden minus — są chińskie i sprzedawane w nich rzeczy bardzo często wyglądają zupełnie inaczej niż na zdjęciu. Zanim więc zaczniecie szukać ubrań w danym sklepie — sprawdźcie jego wiarygodność. Poszukajcie w sieci informacji na jego temat, zobaczcie czy ktoś na Instagramie oznacza ten sklep i nosi sprzedawane przez nich produkty. Nie zaszkodzi zapytać o daną stronę na jakimś forum — szukanie nie boli, a na pewno dobry research sprawi, że po odebraniu paczki nie zawiedziemy się jej zawartością. Na moim blogu możecie znaleźć masę marek i sklepów, w których zakupy będą bezpieczne - wszystkie ubrania ze zdjęć w tym poście pochodzą zaś ze sklepu Femme Luxe, o którym pisałam już Wam tutaj oraz tutaj.
Zasada #3
Sprawdzaj jaki rozmiar nosi modelka prezentująca ubranie.
Jeśli znacie już swoje wymiary, znacie wymiary swoich ubrań, zapewne szukacie na stronie Internetowej tabeli rozmiarów. Niestety wielokrotnie natkniecie się na... jedną i tę samą tabelę rozmiarów do wszystkich ubrań — niezależnie od rodzaju czy modelu. Tutaj pomocne będą informacje o modelce, jej wymiarach i rozmiarze, który nosi. Porównując te dane z tabelą i z Waszymi wymiarami szybko skojarzycie, czy faktycznie tabela odnosi się do tego ubrania, czy może jest tabelą standardową, a upatrzony przez Was sweter oversize — ma kompletnie inne wymiary! Szczerze polecam tę metodę weryfikacji — wielokrotnie zdarzyło mi się, że wykrywałam w ten sposób, że ubrania są mocno zaniżone lub zawyżone!
Wraz z wiosną postanowiłam zamówić sobie coś, czego normalnie bym nie kupiła. Tym razem podczas zakupów na stronie Femme Luxe znalazłam ten błyszczący top z tiulowymi rękawami.
Zasada #4
Sprawdzaj lub dopytuj o skład materiału.
Jeśli chcecie kupić sobie ubrania dobrej jakości, z materiałów, które posłużą Wam przez lata — szukajcie na stronie internetowej informacji o składzie. Wiele marek podaje, czy ubrania są szyte w Polsce i wiele z nich zdradza również skład tkanin. Jeśli tych danych nie ma, a bardzo chcecie je poznać — nie widzę problemu, by napisać do marki maila, na Facebooka lub Instagramie — na pewno dowiecie się, czy materiały są naturalne, czy też sztuczne. Ostrzegam Was również przed zakupami na chińskich stronkach - 90% waszych zakupów Was nie zawiedzie, 10% pod względem materiału jednak totalnie Was zaskoczy i musicie być na to przygotowani.
Zasada #5
Zobacz, jak ubranie wygląda na zwykłym człowieku.
Sklep Internetowy nie musi umieszczać zdjęć swoich klientów, byście mogli zobaczyć, jak prezentują się po zakupie. Wystarczy, że ruszycie głową i... poszukacie profilu marki na Instagramie, a następnie zobaczycie zdjęcia, na których marka jest oznaczona. Tak — dokładnie, właśnie odkryłam przed Wami galerię zdjęć od zwykłych ludzi, którzy sfotografowali się... w ubraniach z danego sklepu! Nie musicie dziękować. Możecie, a w sumie musicie jednak w ten sposób sprawdzać, jak dane ubrania prezentują się bez cudownych wymiarów modelki i studia fotograficznego. Kilka razy zdecydowałam się nawet napisać do osoby posiadającej daną rzecz z kilkoma pytaniami. Wszyscy chętnie odpowiadali — ja zresztą również zawsze odpowiadam Wam na wszystkie pytania, jakie zadajecie mi, jeśli chodzi o ubrania, które Wam pokazuję! Czy jest prostszy sposób na utwierdzenie się w przekonaniu, że ten zakup będzie trafiony?
Podobno zawsze najciężej w sieci kupić spodnie. Trzymając się #6 zasad, moje nowe mom-jeans z Femme Luxe okazały się być strzałem w dziesiątkę!
Zasada #6
Sprawdzaj koszty dostawy, a także zasady zwrotów.
Jeśli wszystkie pięć zasad doprowadziły Was do wirtualnej kasy, a co za tym idzie, podjęliście decyzję o zakupie danego ubrania — pora na sprawdzenie równie istotnej, jak wymiary rzeczy. Kosztów dostawy i zasad ewentualnego zwrotu produktów. Dokonując zakupów w Internecie macie 14 dni na ich zwrot bez podania przyczyny, niektóre sklepy wydłużają — nie wszystkie jednak oferują darmową wysyłkę. Musicie zatem dobrze przyjrzeć się, jak wygląda zwrot ubrań i czy jest to darmowe, czy też musicie ponieść dodatkowy koszt. Dla mnie taka kwestia jest bardzo ważna, więc nigdy nie pomijam tego przy zakupach internetowych!
Mam nadzieję, że moje #sześć wskazówek pomoże Wam w dokonywaniu świadomych i bardziej trafionych zakupów. Jeśli przełamiecie lody i po tym artykule zamówicie coś po raz pierwszy w sieci — będę dumna zarówno z Was, jak i z samej siebie. Zakupy prosto z kanapy o każdej porze, z dostawą produktów pod drzwi to coś, co powinien doświadczyć każdy. Wygoda na 100%!
Długie koszule oversize zawsze uwielbiałam jako sukienki. Ta w kolorze khaki to mój najnowszy nabytek z Femme Luxe. W swojej kolekcji mam już identyczną białą. Czas chyba na kolejne kolory!
5 Comments
Nie lubię kupować ubrań przez internet, teraz nie czuję specjalnej potrzeby, ale porady są przydatne :)
OdpowiedzUsuńDla mnie kupowanie ubrań przez Internet to za dużo stresu i ryzyko, więc zdecydowanie wolę zakupy stacjonarne. Chociaż teraz mam wystarczającą liczbę ubrań, więc chodzę w tym, co ma ;P
OdpowiedzUsuńU mnie jedynie w gre wchodzi Zalando ;)
OdpowiedzUsuńja wolę przymierzyć, ale w związku z tym, że większość sklepów nie ma w Polsce to kupuję przez neta.
OdpowiedzUsuńPrzydatny post <3
OdpowiedzUsuńCieszę się, że tu jesteś! Będzie mi miło jeśli zostawisz po sobie ślad!
--------------------------------------------------------------------------------------------
⚠️KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE BĘDĄ AKCEPTOWANE!⚠️